Kde bolo, tam bolo … alebo kde nebolo, tam odrazu bolo …

Aj takto začínajú mnohé rozprávky. Svety, v ktorých je všetko možné, svety, v ktorých sa nám všetko prihovára, svety, cez ktoré sa nám otvárajú nové obzory. Niekedy stačí jeden pohľad. A zem vydá svoje tajomstvá, odhalí svoje poklady.

Prišiel muž a zadíval sa. Sen zeme sa spojil so snom človeka a započala tvorba. Spomenul si. Na to, aká je príroda krásna, čo prináša radosť, čo v sebe nesieme. Aký odkaz môžeme odovzdať ďalej.

Šikovní a srdeční ľudia stvoria jedno miesto, kde sa začína písať nový život, s novými príbehmi a spomienkami. Miesto, kde to dýcha a žije. Odovzdáva. Domčeky, v ktorých každý predmet tiež rozpráva, a keď sa ho dotknete, rozvinie sa pred Vami plátno vášho života.

Obrazy starého sveta sa snúbia s obrazmi nového. A tvorí sa ďalší príbeh. Každý, kto doň vstúpi, tu zanechá stopu. Niekto sa vráti, iný nie. Ale nikto - nezabudne.

Spočiňte v náručí krásnej zeme a usmejte sa. Dovoľte si zastaviť sa a precítiť. Otvorte svoje srdcia a nadýchnite sa. Zhlboka. Pretože TU môžete. Usmiali ste sa? Výborne. 

Tak vitajte vo svete Starého Klíža.